Dětská hřiště - Dotazy (FAQ)

Kolik dětí si může hrát zároveň na jedné sestavě?

Na standardní věži si může hrát zároveň nejvíce 3 děti s maximální váhou do 50 kg pro každé dítě. Na standardní věži s houpačkou si může hrát zároveň nejvíce 5 dětí s maximální váhou do 50 kg pro každé dítě.

Je potřeba k montáži herní sestavy nějaké speciální nářadí?

Součástí montážního setu je sada nástrojů a všechny pevné části, které naleznete v každé montážní krabici. Pouze budete potřebovat nějaké základní nářadí, jako je pila, kladivo, elektrická vrtačka nebo pilník.

Je potřeba pod a okolo herní sestavy nějaký speciální povrch?

Pod a okolo hrací sestavy by měl být materiál tlumícím náraz, jako je tráva, písek, dřevěná štěpka nebo další měkké materiály. Hrací sestava by neměla být nikdy postavena na betonu, asfaltu, štěrku nebo dalších tvrdých materiálech, které mohou zapříčinit zranění. Doporučené materiály jsou zmíněny v návodu.

Vyžaduje sestava nějakou údržbu?

Pro zajištění bezpečnosti hrajících si dětí by měla být hrací sestava pravidelně kontrolována, jak je uvedeno v návodu, tj. nejlépe na začátku sezóny a poté ještě 2x měsíčně v průběhu sezóny.

Zvládne postavit hrací sestavu Jungle Gym i nepříliš zručný člověk?

Ano, návod pro stavbu hrací sestavy je velmi jednoduchý a každý by měl tedy zvládnout hrací sestavu postavit. Součástí návodu jsou instrukce krok za krokem pro snadnou montáž. Pokud si netroufnete na montáž vlastními silami, tak je možné zpracovat cenovou nabídku na dodávku herní sestavy včetně montáže.

Jsou sestavy Jungle Gym dodávány včetně dřeva?

Ano, herní sestavy jsou obvykle dodávány jako komplet včetně naimpregnovaných nakrácených hranolů potřebných pro montáž každé sestavy. Není tak nutné shánět dřevo někde jinde. Je možné pro herní sestavu také zakoupit pouze samostatný montážní set bez dřevěných prvků.

Jaká je celková cena pro kompletní vybavení hřiště?

Celková cena herní sestavy se skládá z ceny montážního setu, řeziva a skluzavky.

Jaké bezpečnostní normy splňují dětská hřiště Jungle Gym?

Všechny výrobky a herní sestavy Jungle Gym splňují normu EN 71.1 a 8 pro soukromé použití s certifikátem "TÜV bauart geprüft". Je však potřeba při použití komponentů Jungle Gym dodržet při montáži návod.

Obsahují některá dětská hřiště i pískovište ?

Ano, součástí některých dětských hřišť je i pískoviště, které je vždy kryto sítí proti kočkám. Písek není součástí dodávky, ale je možné písek doobjednat samostatně. Písek je dodáván v hygienicky balených 20-litrových pytlích.

Jsou dětská hřiště ukotvena do země ?

Součástí většiny dětských hřišť Jungle Gym jsou ukotvovací kovové prvky, které dále stabilizují již tak velmi stabilní konstrukce. V případě, že je váš podkladový terén písčitého původu a dodávaný kovový úchyt v něm nedrží, tak doporučujeme ukotvovací prvky zabetonovat.